23.2 C
New York
10 Липня, 2020
Політика У світі

“Ми станемо на захист України”: прем’єр Канади зробив різку заяву щодо Росії в G7

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що його країна виступає проти повернення Російської Федерації до “Великої сімки” з ініціативи президента США Дональда Трампа. Його підтримав уряд Великобританії, а також Євросоюз.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Канадський лідер нагадав, що Москва продовжує ігнорувати міжнародне право та окупувала чужу територію.

Коментар: “Росія була виключена з “Великої сімки” після того, як вона вторглася до Криму кілька років тому. І через її тривалу неповагу до міжнародних правил і норм, виставлену напоказ, вона залишається за межами G7 і залишатиметься поза нею“, – сказав Трюдо.

Відповідаючи на питання про те, чи візьме він участь у саміті “Великої сімки”, якщо приїде президент Росії Володимир Путін, прем’єр-міністр Канади не відповів, зазначивши, що багато дискусій перед зустріччю ще триває.

Крім того, Трюдо додав, що група G20, куди також входить Росія, – це об’єднання, де присутні країни, “з якими в нас не завжди гарні відносини”.

Коментар: “Велика сімка завжди була місцем для відвертих бесід із союзниками та друзями, які так багато діляться. Це, безумовно, те, що я сподіваюся бачити й надалі“, – підсумував політик.

Пізніше з такою ж позицією виступив і офіс прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. Там також підкреслили, що поки Крим залишається окупованим Росією, немає жодних підстав для розмов про її повернення до складу “Великої сімки”.

Що стосується ЄС, то там також заявили, що поки немає підстав для повернення Росії у старий формат “Великої вісімки”.

Коментар: “Участь РФ в тогочасній G8, як ви знаєте, було призупинено, поки РФ не змінить курс і умови не дозволять повернутися до G8 і проводити змістовні дискусії. І це не те, що зараз відбувається“, – сказав голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Джерело: сайт Obozrevatel

Related posts

Російський бізнесмен-утікач Пугачов опублікував фото доньок Путіна. Публічно голова Кремля їх не визнає

admin

Помпео: Росія має припинити репресії і повернути Крим Україні

admin

Інтерв’ю з президентом Володимиром Зеленським, яке присвячується 100 дням його роботи. ВІДЕО

admin

Leave a Comment