25.3 C
New York
12 Липня, 2020
Політика

Порошенко просив у США допомогти йому з переобранням – Болтон

П’ятий президент та лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко просив у колишнього радника президента США з національної безпеки Джона Болтона підтримати його переобрання на другий термін на посаду глави України.

Болтон згадує першу зустріч із Україною у 2018 році, коли він у компанії керівника Пентагону Джима Меттіса прилетів до Києва на військовий парад з нагоди Дня незалежності України.

На той час в Україні вже фактично вирувала президентська передвиборча кампанія – і вже на першій офіційній зустрічі тодішній президент Порошенко спробував залучити американську делегацію на свій бік.

“Після зустрічі (двох делегацій), Порошенко забрав мене до іншої кімнати на тет-а-тет, де попросив, щоби США підтримали його переобрання. Він також висунув низку інших прохань, на які я відреагував – і це дозволило мені бути не надто грубим, коли я відповів “ні” на прохання про підтримку”.

Він розповів, що проханням Порошенка були санкції США проти Ігоря Коломойського, українського олігарха, який підтримував Юлію Тимошенко, на той момент головну суперницю Порошенка на виборах 2019 року.

У цьому питанні Болтон не відкинув можливість підтримки, та запропонував Порошенку передати в Мін’юст США докази проти олігарха.

За підрахунком ЦВК 100% електронних протоколів, президентські вибори у 2019 році виграв на той час шоумен Володимир Зеленський, якого підтримали 73,22% виборців. За п’ятого президента Петра Порошенка віддали голоси 24,45% українців, які прийшли на вибори.

Related posts

Володимиру Зеленському довіряють найбільше українців – 57% відсотків

admin

The Guardian: Трамп може приїхати до Києва

admin

Зеленський заявив про необхідність змінити мінські угоди

admin

Leave a Comment