-0.1 C
New York
28 Лютого, 2020
Політика

ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ” ВПРИТУЛ НАБЛИЗИЛАСЬ ДО 50%, “ВІДКУСИВШИ” ВІДСОТКИ У ВСІХ – “РЕЙТИНГ”

За опитуванням політичних уподобань українців групи “Рейтинг” з 29 травня по 3 червня, майже половина виборців, які визначились та підуть на парламентські вибори, проголосують за партію “Слуга народу”.

Серед нових трендів соціологи відмічають подолання 5% виборчого бар’єру партією Святослава Вакарчука “Голос”. 

Дочасні парламентські вибори призначені на 21 липня. 

Станом на початок червня “Слугу народу” готові підтримати 48,2% виборців, які визначились та підуть на вибори. За даними дослідження “Рейтингу” за 16-21 травня, “Слугу народу” готові були підтримати 43,8% тих, хто вже визначився і прийде на вибори.

Інші партії, які долають 5% виборчий бар’єр:

  • “Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабиновича та Юрія Бойка – 10,7% (було 10,5%)
  • “Європейська Солідарність” Петра Порошенка – 7,8% (було 8,8%)
  • “Батьківщина” Юлії Тимошенко – 6,9% (було 7,3%)
  • “Голос” Святослава Вакарчука – 5,6% (було 4,6%). 

Ще кілька партій близькі до подолання виборчого бар’єра. 

Партію “Сила і честь” Ігоря Смєшка готові підтримати 4,3%, “Громадянську позицію” Анатолія Гриценка – 3,0%, “Радикальну партію” Олега Ляшка – 2,4%. 

“Опозиційний блок” Олександра Вілкула має 1,5%, “Самопоміч” Андрія Садового – 1,4%, “Українська стратегія” Володимира Гройсмана – 1,3% та “Свобода” – 1,2%. 

Менше одного відсотка набирають “Аграрна партія України” – 0,8%, “Довіряй ділам” – 0,4%, “Народний фронт” – 0,3%, та партії УКРОП і УДАР по 0,3%. 

Майже 15% виборців ще не визначились з вибором. 

Похибка дослідження не перевищує 2,2%. У групі “Рейтинг” вказали ВВС News Україна, що вони не розкривають замовників дослідження. 

За партійними списками до Верховної Ради обирають 225 депутатів, а ще половину – у мажоритарних округах. Але їх менше 225, адже вибори не проводять в округах Криму та частини Донбасу.

Related posts

Рада може взятись за скорочення нардепів наступної сесії – Дмитро Разумков

admin

Україна та Польща з відкритим серцем рухаються у майбутнє й акцентують увагу на тому, що об’єднує – Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з Анджеєм Дудою

admin

НАБУ порушило справу щодо Луценка

admin

Leave a Comment