20 C
New York
29 Травня, 2020
Суспільство

Перша леді Олена Зеленська взяла участь у відкритті виставки «Історія крізь обличчя»

В Офісі Президента України відбулось відкриття експозиції «Історія крізь обличчя», ініційоване Всеукраїнським Благодійним фондом «Заради тебе». Проект покликаний зберегти пам’ять про подвиг тисяч українців, що переховували та рятували євреїв протягом Другої світової війни та під час Голокосту. Ці герої отримують звання Праведників народів світу. Олена Зеленська взяла участь у відкритті та виступила перед українськими Праведниками.

 
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ- ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ!
Відкрита група · 433 учасники
Приєднатися до групи
Друзі! Запрошую прєднуватися до групи підтримки Президента України Володимира Зеленського, оскільки багато груп, котрі на початку декларували свою при…
 

За даними Інституту Катастрофи і героїзму «Яд Вашем», в Україні проживало 2573 Праведника: це означає, що за кількістю Праведників країна посідає четверте місце у світі. Сам процес визнання Праведників на території України розпочався лише в кінці 80х – на початку 90х років, отже, на жаль, зараз більшості з них та більшості врятованих ними людей не залишилось в живих.

«Ми маємо бути неймовірно вдячними та повністю усвідомлювати той факт, що, можливо, саме ми – останнє покоління, яке ще має змогу зазирнути в очі нашим героям та подякувати їм за приклад щиросердя, толерантності й відваги», – зазначила Перша леді.

Сьогодні цей проект є дуже актуальним для українців, адже він дозволить дізнатися імена героїв, якими потрібно пишатись та завдяки яким Україна розвивається як толерантна та мультикультурна держава. Українські Праведники – це люди, які ризикували власним життям заради життя інших людей, і їхні нащадки мають пам’ятати про цю сторінку історії. «Низький уклін за те, що ваші родини тоді поставили людяність вище за своє життя. Я більш за все на світі хочу, щоб такі трагедії ніколи не повторювались, тому що страшнішого не може бути нічого», – звернулась Олена Зеленська до Праведників.

До спілкування з Праведниками та присутніми на відкритті виставки долучився й Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що не знає багатьох членів своєї родини саме через велику трагедію 20-го сторіччя.

 
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ- ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ!
Відкрита група · 433 учасники
Приєднатися до групи
Друзі! Запрошую прєднуватися до групи підтримки Президента України Володимира Зеленського, оскільки багато груп, котрі на початку декларували свою при…
 

Глава держави зауважив, що вдячний кожному з тих, хто рятував євреїв у часи Другої світової, незважаючи на загрозу для власного життя.

«Я пишаюся тим, що зараз перебуваю серед вас. Без армії, без допомоги вони рятували людські життя. Завжди в цих випадках ви, ваші батьки, наші родини не думали про фінал – що буде з ними, їхнім життям, чи буде загроза. А загроза була», – сказав Президент.

«Бог пишається вами та кожним українцем. І не тільки українцем – всіма людьми, які боролися з нацизмом, захищали й захистили світ. І перемогли», – додав він.

Володимир Зеленський підкреслив, що радіє нагоді подякувати особисто. «Це завжди нагорода, коли ти можеш доторкнутися до чогось великого. І я зараз, вітаючись з вами, доторкнувся. Я вдячний вам за все, що ви зробили. Це великий подвиг. І якщо у мене в житті буде можливість зробити щось близьке до цього – я б цим пишався. Ми вдячні вам, тому що завдяки вам є ми», – сказав Глава держави.

Виставка складається з фотопортретів Праведників, які ще живі чи які були живі на момент старту проекту. Презентацію виставки «Заради тебе» було приурочено до заходів із вшанування пам’яті жертв Бабиного яру.

Related posts

Новорічне привітання президента України Володимира Зеленського

admin

Зашквар від Дубінського: “Кличко і Ляшко створюють блок «очко»”. ВІДЕО

admin

Влада виплачуватиме допомогу найбіднішим верствам населення під час карантину – Володимир Зеленський

admin

Leave a Comment