-3 C
New York City
Січень 18, 2020
Економіка

Залучення прямих інвестицій залишається ключовим завданням України для прискорення економічного зростання – Макар Пасенюк, ICU

Сприятливі фінансові ринки, позитивне сприйняття інвесторами макроекономічної та політичної стабільності дають зараз Україні хороші можливості для прискорення економічного зростання

“На тлі змінюваного ландшафту міжнародних торгових відносин, наявності відносно великого набору інструментів для стимулювання зростання і відносно низької бази ВВП, країна може збільшити темпи зростання, зміцнити свої конкурентні позиції і зайняти нові ринкові ніші. При цьому для стимулювання сталого зростання державі потрібно посилити боротьбу за прямі іноземні інвестиції”, – прокоментував засновник групи ICU Макар Пасенюк результати Українського Фінансового Форуму 2019.

У ICU відзначають, що глобальна економіка переживає зараз не найкращі часи – знижуються обсяги світової торгівлі, сповільнюється економічне зростання і погіршуються ділові очікування. Торгові конфлікти і Brexit підривають настрої інвесторів і пригнічують або переспрямовують капітальні вкладення. У відповідь – провідні центральні банки знижують ставки та збільшують покупки боргових інструментів. “В результаті, обсяг паперів, що торгуються з негативними ставками, ставить нові рекорди, зростає дефіцит високоприбуткових інструментів, і в гонитві за ними інвестори змушені нарощувати високоризикові активи та збільшувати свою присутність на граничних ринках та ринках, що розвиваються, через фінансові інструменти та прямі інвестиції”, – каже Макар Пасенюк.

27 вересня на Українському Фінансовому Форумі, організованому ICU, іноземні інвестори підтвердили, що в таких умовах локальний борговий ринок України для них є досить привабливим: відносно високі ставки дохідності, зниження рівня боргу до ВВП до 56%, збереження хорошого потенціалу зростання у ВВП, в тому числі, завдяки низькій базі, та, як наслідок, високої чутливості до позитивних шоків. Як результат, уряду і корпоративним емітентам стали доступні великі обсяги зовнішнього фінансування за нижчими ставками.

Але небезпека в тому, каже Макар Пасенюк, що в протистоянні між глобальним економічним уповільненням (і його впливом на ціни сировинних ринків, від яких Україна як і раніше сильно залежна) та монетарним пом’якшенням центробанків, шальки терезів можуть схилитися на користь першого, що призведе до зниження темпів зростання та негативно вплине на приплив і вартість зовнішнього фінансування.

“Зараз українське економічне зростання відбувається в основному за рахунок споживання. Однак саме по собі споживання не зможе забезпечити стійку модель зростання протягом тривалого часу, особливо в умовах сповільнення світової економіки. Потрібні якісні і структурні зрушення, які може забезпечити залучення прямих іноземних інвестицій. Найбільш пріоритетними напрямками для ПІІ в Україні залишаються АПК, газовидобування, транспорт та інфраструктура”, – зазначає Макар Пасенюк.

За даними ICU, аграрний сектор – це не тільки 10% ВВП і 40% експортної виручки України, а й база для подальшого розвитку переробної промисловості та сектору послуг. На думку Макара Пасенюка, запуск ринку землі в наступному році може дати поштовх припливу капіталу в сектор і суміжні галузі, зростання споживчого попиту і продуктивності праці. “Це може додати до темпів зростання ВВП в найближчий рік 2-4 процентних пункту”, – каже він.

Довідка.

Український Фінансовий Форум (Ukrainian Financial Forum) – одна з головних фінансових подій України. Форум був ініційований групою ICU в 2014 році і проводиться нею щорічно для пожвавлення економічної дискусії в Україні та залучення провідних світових фахівців до обговорення необхідних країні економічних змін.

Група ICU – незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи. Заснована у 2006 році спеціалістами з ING група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням знаходяться активи у розмірі більше 500 млн доларів США. Нинішня стратегія ICU передбачає значні інвестиції у венчурні проекти та проблемний борг. Засновники ICU – Макар Пасенюк и Костянтин Стеценко.

Related posts

Зеленський: Слухи про дефолт – це продумані акції

admin

Зеленський вимагає від мереж АЗС знизити ціни на бензин

admin

Зеленський обіцяє інвесторам прозорі, зрозумілі і однакові правила гри

admin

Leave a Comment