-3 C
New York City
Січень 18, 2020
Суспільство

Зеленський закликав українців до єдності

Сьогодні вже є ціле покоління українців, які народилися самі та народили дітей у незалежній Україні.

Про це Президент України Володимир Зеленський написав у Facebook з нагоди 28-ї річниці референдуму про незалежність.

“28 років тому відбувся історичний Всеукраїнський референдум щодо підтримки Акта проголошення незалежності. 90% українців на Закарпатті та Волині, на Донбасі та Львівщині, в Одесі, Харкові, Дніпрі, Луганську та в Криму, власне, у кожному куточку Батьківщини, сказали: Україні – бути!” – зазначив Президент.

Глава держави додав, що відтоді ми всі, незалежно від мови, статі та віросповідання, об’єдналися, щоб жити разом у єдиній і незалежній країні.

“Сьогодні вже є ціле покоління українців, які народилися самі та народили дітей у незалежній Україні. І це – наше майбутнє. Заради якого ми повинні і надалі бути єдиними!” – акцентував він.

Нагадаємо, що 1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.

90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?” Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях жити у власній державі хотіли б понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях “за” проголосували понад 95% громадян.

2 грудня 1991-го року незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день із першими виборами Президента України, ним став Леонід Кравчук.

Related posts

Володимир Зеленський зустрівся з родичами українців, які загинули в авіакатастрофі біля Тегерана

admin

Володимир Зеленський підписав закон про посилення соціального захисту осіб з інвалідністю внаслідок війни

admin

Україна і Росія почали обмін полоненими. Прибуття літака з українцями очікують в аеропорту «Бориспіль».

admin

Leave a Comment