-2.7 C
New York City
20 Лютого, 2020
Економіка

Єврокомісія підтвердила виділення Україні 500 млн євро

Уряд очікує надходження коштів у першому кварталі поточного року.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив про те, що Єврокомісія підтвердила виконання Україною всіх умов для отримання другого траншу макрофінансування в розмірі 500 млн євро. У свою чергу журналіст RFE/RL Рікард Йозвяк зазначив, що безпосередньо Міжнародний валютний фонд може погодити виділення траншу у найближчі кілька тижнів.

“Цей другий транш може бути отримано в першому кварталі цього року, найближчим часом, у найближчі тижня-місяці”, – зазначив Гончарук під час спільного брифінгу з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом.

За словами Йозвяка, тепер для виділення коштів необхідне остаточне підтвердження з боку МВФ.

“Єврокомісія підтверджує виплату другого траншу макрофінансової допомоги Україні суму 500 мільйонів євро після остаточного надання МВФ зеленого світла. Це повинно статися протягом найближчих тижнів”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: ЄС та Україна підписали угоду про виділення 26 мільйонів євро малому фермерству

Раніше глава Мінфіну Оксана Маркарова заявляла, що Україна може отримати другий транш макрофінансування від Євросоюзу до кінця 2019 року за умови прийняття законодавства про фінансовий моніторинг, а щоб почати користуватися засобами, країні потрібно буде знаходитися у програмі МВФ.

11 грудня ЄС перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансування Україні в розмірі 500 млн євро.

Related posts

Зеленський збере олігархів, щоб поговорити про Донбас

admin

В Україні зросли “мінімалка” та прожитковий мінімум

admin

Індексація пенсій у 2020 році: коли і як зміняться виплати

admin

Leave a Comment