8.6 C
New York
29 Березня, 2020
Економіка

Аналітики дали прогноз курс долара на 2020 рік

Курс залишиться стабільним, оскільки на динаміку будуть впливати кілька різноспрямованих факторів

Середньорічний обмінний курс гривні до долара за підсумками 2020 року буде зафіксовано на рівні 25,4 грн/долар. Про це свідчать прогнози опитаних РБК-Украина аналітиків.

На користь стабільності курсу гривні говорить той факт, що попит іноземців на українські держоблігації залишається досить високим. Це може утримувати гривню на досить впевнених позиціях по відношенню до долара, вважає аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

“Цю тенденцію стримує НБУ за рахунок друкування гривні. Регулятору доводиться балансувати між нинішнім курсом і зростанням інфляції в майбутньому”, – говорить експерт.

Тим не менш, на його думку, стабільний курс гривні, а також зниження облікової ставки до 10% дозволять наростити кредитування і прискорити економіку у 2020 році.

Голова аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін вважає, що валютний ринок у 2019 році підніс справжній сюрприз, і настільки значного зміцнення курсу гривні по відношенню до долара ніхто не очікував. І, як зазначив аналітик, природа фінансових ринків така, що трендові рухи по валютних парах бувають дуже сильними, тому вгадати “точку розвороту тренду” практично неможливо.

“Якщо розглядати суто фундаментальні фактори, необхідно брати до уваги збереження негативного сальдо платіжного балансу, що рано чи пізно почне тиснути на курс нацвалюти”, – попереджає Чурін.

Аналітики дали прогноз курс долара на 2020 рік

Related posts

Дубілет пропонує прив’язати розмір премій президента, прем’єра та спікера до зростання ВВП

admin

В Україні зросли “мінімалка” та прожитковий мінімум

admin

Світова економіка увійшла в нову рецесію – голова МВФ

admin

Leave a Comment