-2.7 C
New York City
20 Лютого, 2020
Економіка

Дубілет пропонує прив’язати розмір премій президента, прем’єра та спікера до зростання ВВП

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет пропонує прив’язати розмір премій президента, прем’єр-міністра та спікера Верховної Ради до зростання ВВП.

“Президент доручив нам дати загальну пропозицію щодо архітектури зарплат. Протягом останнього тижня я проводив цю роботу. Ми пробували звести все в єдину систему для того, щоб, з одного боку, була зрозуміла логіка співвідношення зарплат у різних органах, з іншого боку, щоб було зрозуміло, до яких конкретних показників прив’язана змінна частина. А з третього боку, щоб це було прийнятно для суспільства, але ми могли дати відповідь на запитання фахівців, яких ми хочемо залучити”, – сказав Дубілет в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами міністра, наразі вже створено презентацію з описанням нової архітектури зарплат, і тепер він очікує, коли прем’єр-міністр і президент дадуть на цю пропозицію свою резолюцію.

На запитання, який рівень зарплати має бути встановлений, і від виконання яких KPI залежатиме, Дубілет зазначив, що стосовно кожної посади свої підходи.

“Наприклад, згідно з тією пропозицією, яку я зробив, у президента, прем’єра та спікера, як у перших осіб, премія прив’язана до зростання ВВП. Оскільки не дуже зрозуміло, до чого ще можна прив’язати їх змінну частину. В кожного з міністрів зарплата може бути прив’язана до того, що він безпосередньо зробив, наприклад до щоквартального звіту. В депутатів може бути прив’язка до якихось своїх показників. Найпростіше – це за тим, наскільки вони беруть участь у сесії та комітетах”, – додав міністр.

Крім того, він повідомив, що одна з пропозицій, яку він подав прем’єру та президенту, про те, щоб для керівників обласних державних адміністрацій змінна частина зарплати була прив’язана до щоквартального рейтингування.

Міністр також зазначив, що в уряді наразі дискутують, яким має бути баланс між окладами чиновників і змінною частиною зарплати.

“Тут немає правильної відповіді. Наприклад, коли я займався бізнесом, то завжди вважав, що чим більша змінна частина, тим краще, тому що в тебе більше інструментів для мотивації людини. З іншого боку, наприклад, європейський досвід свідчить про те, що має бути фіксована частина більша, а змінна менша, якщо не помиляюся, 70/30 вважається оптимальним співвідношенням. Ми знайдемо якийсь баланс”, – зазначив Дубілет.

Щодо зарплат у держкомпаніях, то, за його словами, питання ще також обговорюється.

“Ключова ідея, щоб це було ринково. Тобто, ми повинні об’єктивно оцінити ринковий розмір і відняти якийсь відсоток, тому що в держсекторі ти маєш отримувати менше, ніж ринок. Це все попередні сирі думки, в нас триває дискусія, побачимо”, – заявив міністр.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський закликав прем’єр-міністра України Олексія Гончарука запропонувати нову концепцію формування зарплат у міністерствах, відомствах і державних компаніях.

Related posts

В Україні зросли “мінімалка” та прожитковий мінімум

admin

Президент: Україна повинна стати інвестиційною Меккою Східної та Центральної Європи

admin

Президент Єврокомісії відзначила швидкий темп реформ в Україні

admin

Leave a Comment