7.9 C
New York
30 Березня, 2020
Економіка

Дубілет пропонує прив’язати розмір премій президента, прем’єра та спікера до зростання ВВП

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет пропонує прив’язати розмір премій президента, прем’єр-міністра та спікера Верховної Ради до зростання ВВП.

“Президент доручив нам дати загальну пропозицію щодо архітектури зарплат. Протягом останнього тижня я проводив цю роботу. Ми пробували звести все в єдину систему для того, щоб, з одного боку, була зрозуміла логіка співвідношення зарплат у різних органах, з іншого боку, щоб було зрозуміло, до яких конкретних показників прив’язана змінна частина. А з третього боку, щоб це було прийнятно для суспільства, але ми могли дати відповідь на запитання фахівців, яких ми хочемо залучити”, – сказав Дубілет в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами міністра, наразі вже створено презентацію з описанням нової архітектури зарплат, і тепер він очікує, коли прем’єр-міністр і президент дадуть на цю пропозицію свою резолюцію.

На запитання, який рівень зарплати має бути встановлений, і від виконання яких KPI залежатиме, Дубілет зазначив, що стосовно кожної посади свої підходи.

“Наприклад, згідно з тією пропозицією, яку я зробив, у президента, прем’єра та спікера, як у перших осіб, премія прив’язана до зростання ВВП. Оскільки не дуже зрозуміло, до чого ще можна прив’язати їх змінну частину. В кожного з міністрів зарплата може бути прив’язана до того, що він безпосередньо зробив, наприклад до щоквартального звіту. В депутатів може бути прив’язка до якихось своїх показників. Найпростіше – це за тим, наскільки вони беруть участь у сесії та комітетах”, – додав міністр.

Крім того, він повідомив, що одна з пропозицій, яку він подав прем’єру та президенту, про те, щоб для керівників обласних державних адміністрацій змінна частина зарплати була прив’язана до щоквартального рейтингування.

Міністр також зазначив, що в уряді наразі дискутують, яким має бути баланс між окладами чиновників і змінною частиною зарплати.

“Тут немає правильної відповіді. Наприклад, коли я займався бізнесом, то завжди вважав, що чим більша змінна частина, тим краще, тому що в тебе більше інструментів для мотивації людини. З іншого боку, наприклад, європейський досвід свідчить про те, що має бути фіксована частина більша, а змінна менша, якщо не помиляюся, 70/30 вважається оптимальним співвідношенням. Ми знайдемо якийсь баланс”, – зазначив Дубілет.

Щодо зарплат у держкомпаніях, то, за його словами, питання ще також обговорюється.

“Ключова ідея, щоб це було ринково. Тобто, ми повинні об’єктивно оцінити ринковий розмір і відняти якийсь відсоток, тому що в держсекторі ти маєш отримувати менше, ніж ринок. Це все попередні сирі думки, в нас триває дискусія, побачимо”, – заявив міністр.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський закликав прем’єр-міністра України Олексія Гончарука запропонувати нову концепцію формування зарплат у міністерствах, відомствах і державних компаніях.

Related posts

Зеленський обіцяє інвесторам прозорі, зрозумілі і однакові правила гри

admin

Кабмін скоротить зарплати топ-чиновникам

admin

12 млрд доларів перевели “заробітчани” в Україну

admin

Leave a Comment